[Japonia] Kimi no Na Wa pominięte w nominacjach do Oscara

Ogłoszenie nominacji do 89 Nagród Akademii w tym roku nadeszło wcześnie, bo 24 stycznia. Wśród nominowanych w kategorii “Najlepszy film animowany” nie znalazł się zeszłoroczny hit Kimi no Na Wa (Twoje imię). Biorąc pod uwagę fakt, że film ten był najbardziej dochodowym Japońskim filmem w historii, jak i również zyskał ogromną popularność za granicą, oczekiwano, że produkcja Makoto Shinkaia zostanie nominowana do Oskara. Oczekiwania fanów spotkały się jednak z przykrą niespodzianką. Zaskakuje również fakt, że z powodu ogromnej popularności Kimi no Na Wa już w kwietniu ma pojawić się na kinowych ekranach w USA i Kanadzie, a mimo to nie spotkało się z przychylnością Akademii.
W ostatnich latach, japońskie filmy wiele razy były nominowane w kategorii Najlepszej Animacji Nagród Akademii. W zeszłym roku było to “Kiedy była tam Marnie” od Studia Ghibli. Niemniej jednak, jedynym japońskim filmem który faktycznie zdobył Oskara było Spirited Away w 2001 roku.


Neo

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.