[Japonia] Kierowca zmarł, pasażerowie ocaleli

Piątek, 21:30 czasu lokalnego. Ekspresowy autobus linii Miyako Bus Co. pędził autostradą na trasie z Sendai do Osaki. W pewnym momencie pasażerowie siedzący najbardziej na przodzie zauważyli, że kierowca zasnął, a potem straciwszy przytomność, osunął się z fotela.
Dzięki szybkiemu działaniu pasażerów nikomu (poza kierowcą) nic się nie stało. Po zasłabnięciu kierowcy kiedy autobus uderzył w barierki odgradzające pasy autostrady, jeden z podróżnych natychmiast przejął kierownicę i bezpiecznie doprowadził autobus na pobocze, inny zadzwonił w tym czasie pod 119 (japoński odpowiednik naszego 112) .
Kierowca autobusu został przetransportowany do szpitala gdzie lekarze orzekli, że padł on ofiarą śmiertelnego ataku serca. Jak donosi spółka przewozowa, kierowca pozytywnie przeszedł w sierpniu wszystkie badania zdrowotne.


Wilku

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.