[Japonia] Kierowca, który grał w Pokemon Go tuż przed śmiertelnym wypadkiem, skazany

Sąd rejonowy w Kioto uznał 48-letniego Hirokiego Negamiego za winnego zarzucanego mu czynu i skazał go na półtora roku pozbawienia wolności, zawieszając wykonanie tejże kary na okres próby lat pięciu. Negami został oskarżony o spowodowanie śmierci 39-letniej kobiety w wypadku drogowym, chwilę po tym, jak zagrywał się w Pokemon Go na swoim telefonie komórkowym.

Incydent miał miejsce we wrześniu zeszłego roku w Nagaokakio. Negami zatrzymał swój samochód z zamontowanym dźwigiem na czerwonym świetle przed skrzyżowaniem. Po zmianie świateł ruszył dalej, jednak wjechał w kobietę poruszającą się na skuterze przed nim i pociągnął ją za sobą. Pokonała w ten sposób 130 metrów i w wyniku odniesionych obrażeń zmarła.

Ogłaszając werdykt sędzia stwierdził, że skuter znajdował się poza polem widzenia Negamiego, ale mógł on sprawdzić obrazy z kamer, które monitorowały niedostępne dla oka kierowcy fragmenty drogi.

Adwokat skazanego powiedział, że nie planują apelacji.


Sora

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.