[Japonia] Kapitan Tsubasa pomaga syryjskim uchodźcom

Kapitan Tsubasa pomaga podnieść na duchu młodych syryjskich uchodźców, dzięki syryjskiemu studentowi mieszkającemu w Japonii, który tłumaczy tomy znanej mangi o piłce nożnej na arabski.
Wysiłki Kassoumah Mhd Obady pomagają na chwilę zapomnieć o ponurej rzeczywistości młodzieży mieszkającej w strasznych warunkach w obozach dla uchodźców.
„Sytuacja syryjskich dzieci jest daleka od miejsca, w którym mógłby by mieć marzenia” powiedział Obada, 26-letni student Uniwersytetu Tokijskiego. „Chcę im pokazać, jak cudownie jest mieć marzenia i dążyć do nich”.
Obada jest emocjonalnie związany z Kapitanem Tsubasą, ponieważ będąc dzieckiem zaczął grać w piłkę nożną właśnie dzięki oglądaniu tej serii anime.


Neo

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.