[Japonia] Japońskie dzieci wolą matki, niż ojców

Najnowsze badania pokazują, że japońskie dzieci odczuwają większy respekt względem matek, niż ojców.
Instytut życia w Hakuhodo przeprowadza podobne badania co 10 lat. W tym roku przebadano 800 dzieci w wieku od 4 klasy podstawówki do 3 klasy gimnazjum.

Dzieci poproszono o opisanie swoich matek i ojców. Zapytano je, czy mają do nich swoich rodziców szacunek, czy mają przyjacielskie relacje, czy może w ogóle ich nie obchodzą.
68.1 procent dzieci odpowiedziało, że szanuje swoje matki. To wzrost o 7.2 procenta w porównaniu do ostatniego badania sprzed 10 lat. 61.5 szanuje swoich ojców, do o 2.1 procenta mniej niż ostatnio. Po raz pierwszy od kiedy zaczęto przeprowadzać te badania, matki uzyskały wyższy wynik.

Badania wykazują, że w ciągu ostatnich 10 lat znacząco wzrosła liczba matek pracujących. Dzieci widzą matki, które wracają z pracy, a następnie zajmują się wykonywaniem wszystkich obowiązków domowych, przez co szanują je bardziej niż ojców, którzy w większości zajmują się tylko pracą.


Neo

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.