[Japonia] Japończycy wprowadzają 8 piktogramów dotyczących korzystania z toalety

Mieliście kiedyś tak, że będąc w toalecie podczas pobytu w obcym kraju, nie wiedzieliście jak z niej skorzystać? Może zadawaliście sobie pytania: „Co do czego służy?” albo „Jak to obsługiwać?”? Jednakże bez obaw! Firmy zajmujące się produkcją produktów instalacyjnych, w tym Toto, Panasonic i Toshiba, wyraziły zgodę na zjednoczenie ikonografii ze sprzętami w japońskich toaletach, specjalnie dla zagubionych, zagranicznych turystów. Na rzecz tego ma powstać 8 nowych modeli piktogramów, które być może staną się międzynarodowym standardem. Ponadto w trosce o obcokrajowców, rząd zlecił również usunięcie z mapy buddyjskiej Manji, która niektórym osobom, mogłaby skojarzyć się z nazistowską swastyką.


Metoshi

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.