[Japonia] Internet wrze po skazaniu Idolki za… randkowanie

18 września sąd w Tokio zasądził, że siedemnastoletnia ex-członkini girlsbandu ma wypłacić odszkodowanie w wysokości 650 000 jenów (około 20 000 złotych) swojej agencji za złamanie klauzuli o „nie randkowaniu”. Rozpaliło to na nowo debatę o polityce agencji muzycznych względem młodych dziewczyn.
W Japonii od członkiń dziewczęcych zespołów oczekuje się absolutnej czystości i dziewictwa, by pozyskiwać większe zainteresowanie z męskiej strony publiczności. Rzekoma czystość pobudza fantazje o możliwości bycia ze swoją idolką. W sytuacji opisanej fakt randkowania jednej z członkiń doprowadził do całkowitego rozwiązania zespołu! Wiele głosów sprzeciwia się takiemu szowinizmowi oraz wchodzeniu agencjom muzycznym z butami w prywatne życie. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?


Ryuu

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.