[Japonia] Hayao Miyazaki ujawnia tytuł swojego nowego filmu

Hayao Miyazaki jest reżyserem filmów anime studia Ghibli, znanego i poważanego na całym świecie. We wrześniu 2013 roku reżyser ogłosił na konferencji prasowej, że przechodzi na emeryturę i nie będzie więcej zajmował się produkcją filmów.

Miyazaki powiedział wówczas: „Mój czas produkowania pełnometrażowych filmów anime jest absolutnie skończony”

Wielu fanów, od tego czasu pogrążonych w smutku, zostało zaskoczonych na wieść, że każdy dzień swojej emerytury reżyser spędzał na rysowaniu w studiu Ghibli, czego efektem był krótki film „Boro the Caterpillar” który ma być niebawem pokazany w muzeum Ghibli. Wraz z zapowiedzią tego filmu przyszła szokująca nowina, że Hayao Miyazaki wraca z emerytury.

Emocjonalne oczekiwanie fanów studia Ghibili na nowiny zostało podsumowane w ten weekend, kiedy to 28 października 76 letni reżyser podczas spotkania na Uniwersytecie Waseda obwieścił tytuł swojego nowego filmu.
„Kimitachi wa Do Ikiru ka” (How Will You Live). Tak będzie się nazywać nowa produkcja a pojawi się na przestrzeni 3-4 lat od teraz. Film bazować będzie na nowelce z 1937 roku autorstwa Genzaburo Yoshino (1899-1981), o tej samej nazwie.


Wilku

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.