[Japonia] Gudetama, czyli wyjątkowa postać od Sanrio

Jak pewnie wiecie większość postaci stworzonych przez Sanrio to radosne i pełne pozytywnej energii maskotki o uroczej aparycji. Dlatego warto przedstawić Wam bohatera naszych czasów: leniwe/smutne jajko 😀 Gudetama (gude – japońska onomatopeja oznaczająca coś lub kogoś pozbawionego energii i siły; tama – pierwszy człon słowa tamago, czyli jajko) jest postacią pozbawioną motywacji i energii, której wyraz mordki daje jasny przekaz: „zostawcie mnie w spokoju”.
Gudetama ma swoje konto na Twitterze, gdzie na samym szczycie strony widnieje: „Nie mam nastroju tweetować codziennie. To takie kłopotliwe. Będę to robił, bo szefowie mi każą, ale wiem, że i tak w końcu mnie zjedzą.” Awww~ Jak tu się oprzeć tak urokliwej rezygnacji i obojętności?
Naszą maskotkę poznaje się właściwie głównie przez twittera, bo zamieszcza tam swoje wizerunki i widzimy np. Gudetamę relaksującego się swojej skorupce, wylewającego się ze skorupki ze zrezygnowanym wyrazem pyszczka, śpiącego pod plastrem boczku czy wylegującego się na ryżu w miseczce. Jak tu nie oddać serca takiemu leniwemu i smutnemu słodziakowi?


Ainaki

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.