[Japonia] Festiwal kier lodowych na Hokkaido

Coroczny Festiwal Kier Lodowych wystartował w północno-wschodniej części wybrzeża Hokkaido. Festiwal odbywa się w mieście Abashiri i to już jego 52 edycja. Rozpoczęcie imprezy miało miejsce w piątek, 10 dni po tym jak miejscowe obserwatorium zauważyło kry lodowe po raz pierwszy w ciągu tegorocznej zimy.
Lokalni mieszkańcy i turyści odwiedzili port w Abashiri, gdzie na wystawie znajduje się obecnie 40 rzeźb z lodu, zarówno małych jak i ogromnych rozmiarów. Jedna z rzeźb jest odtworzeniem wizerunku lokalnego muzeum liczącego 80 lat. Ma 10 metrów wysokości i 20 szerokości. Na wystawie znalazła się również rzeźba stworzona przez miejscowych, przedstawiające małe morskie ślimaki kołyszące się pod powierzchnią lodu. Turyści byli zachwyceni widokami na festiwalu.


Neo

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.