[Japonia] Ewolucja pojedynków na miecze świetlne

Od dłuższego czasu, społeczność internetowa żyje znana seria filmów Gwiezdne Wojny. Jednych zachwyca historia innych efekty specjalne, ale najbardziej zachwycają walki w kosmosie oraz na miecze świetlne, bo któż nie chciałby być w posiadaniu najprawdziwszego miecza świetlnego? Natomiast, ile my tak naprawdę wiemy na temat samych walk ową bronią? W Internecie krąży film dokumentalny, który jest prowadzony przez Marka Hamilla, grającego Luke’a Skywalkera. Dokument powstał w 2015 roku pod tytułem: “Evolution of the Lightsaber Duel”.
Pierwsza części programu ukazuje widzowi, jak ważny wpływ na walki na miecze świetlne miało…kendo, oraz jakie były początki tej sztuki walk. Na przełomie XVII wieku, gdy samurajowie nie mieli powodów, aby ze sobą dłużej prowadzić walki, a bali się zatracić swoje zdolności w walce, postanowili ćwiczyć na bambusowych kijach – shinai, co dało początek kendo. „Honor, równowaga, sprawiedliwość; kendo jest wszystkim tym, czym są Jedi”, a shinai uderzająco przypomina miecz świetlny.
Druga cześć dokumentu przedstawia Światowe Igrzyska Kendo w Japonii z 2015 roku, dzięki którym możemy zauważyć, jak współcześnie wyglądają walki kendo oraz jaki miały wpływ na najnowsza VII cześć Gwiezdnych Wojen. Jeśli jesteście zainteresowani wspomnianym wyżej filmem dokumentalnym, zachęcamy Was do obejrzenia go. Jest on po angielsku i podzielony jest na dwie części, a link znajdziecie tutaj:


Nuriko

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.