[Japonia] Dyplomaci i ambasadorzy uczą się sztuki bonsai

Ambasadorzy i dyplomaci z różnych krajów stacjonujący w Japonii wzięli udział w warsztatach tworzenia bonsai. W wydarzeniu, które odbyło się w Muzeum Bonsai w Saitamie, wzięło udział około 30 osób. Przybyli składali się z dyplomatów i ich rodzin z 19 krajów, w większości z terenów Europy i Południowej Ameryki. Saitama gościć międzynarodowy konwent Bonsai, rozpoczynający się 27 kwietnia.
Obsługa muzeum na początku tłumaczyła przybyłym, że miniaturowe drzewko bonsai, choć małe i niepozorne, powinno być oglądane z najwyższą dokładnością, ponieważ symbolizuje krajobraz natury. Następnie uczestnicy zasadzili małe drzewko wiśni w donicy i ułożyli na ziemi mech.
Ambasador Argentyny powiedział, że bonsai okazało się bardzo interesującym zajęciem i było dla niego doskonałą okazją, aby bliżej poznać japońską kulturę.


Neo

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.