[Japonia] Dwie 13-latki zabite przez pociąg

W poniedziałkowy wieczór ekspresowy pociąg na trasie ze stacji Mizonokuchi uderzył w dwie dziewczynki, które zeskoczyły na tory z platformy stacji Ebara-machi w Tokio. Stało się to około godziny 19:20. Zostały przetransportowane do szpitala, ale zmarły wkrótce po przybyciu.

Śledczy podejrzewają samobójstwo. Według ich ustaleń, dziewczynki były ubrane w szkolne mundurki. Podczas skoku trzymały się za ręce. W leżących na torach torbach znaleziono notki, które najprawdopodobniej zostały napisane przez ofiary. Ich treść wskazuje na to, że chciały umrzeć. Wspominały o cierpieniu związanym z osobistymi relacjami. Nie pozwalają jednak stwierdzić, czy 13-latki były prześladowane w szkole lub doznały innego, obelżywego traktowania.

Dziewczynki normalnie brały udział w zajęciach szkolnych tego dnia. Opuściły zajęcia krótko po 18:00.

Nikt spośród pasażerów i obsługi pociągu nie odniósł obrażeń. Ruch na tej linii został wstrzymany na dwie godziny.

Rodzina na wieść o ewentualnym samobójstwie jest w szoku. Krewna jednej z dziewczynek powiedziała, że nie zachowywała się w nietypowy sposób. Entuzjastycznie brała udział w zajęciach pozalekcyjnych. “Poszła dziś do szkoły jak zwykle. Nie wiem dlaczego to się stało.” Mężczyzna zastany w domu drugiej ofiary powiedział tylko, że nie jest w stanie rozmawiać w tym momencie. Sąsiadka jednej z dziewczyn stwierdziła, że była najmłodsza z trójki rodzeństwa. “Wstydliwa, acz bardzo dobra dziewczynka.” Szkoła odmawia komentarza na temat zajścia.


Sora

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.