[Japonia] Autor bloga ze spoilerami aresztowany

31-letni Ryoji Hottai został aresztowany przez policję za nielegalne publikowanie na swoim blogu zdjęć mangi „One Piece”. Sęk w tym, że publikowane przez niego obrazki ukazywały treści, które nie ukazały się jeszcze w cotygodniowym magazynie, publikującym popularną serię.

Zespół śledczy policji prefektur Kumamoto i Akita postawił mężczyźnie zarzuty pogwałcenia praw autorskich. Jest to pierwszy przypadek w kraju, kiedy organy ścigania podjęły działanie przeciwko operatorowi strony internetowej publikującej spoilery. Hottai przyznał się do winy.

Jak donosi portal newsonjapan.com, przypadków stron spoilerowych jest więcej. Blogerzy zakupują mangę w sklepie sprzedającym różne przedmioty przed datą oficjalnego ukazania się pozycji, następnie publikują skany obrazków z mangi na swoich blogach, zarabiając przy tym pieniądze dzięki reklamom i licznym wyświetleniom strony.


Wilku

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.