[Japonia] Aresztowanie Filipińczyka podejrzanego o zabójstwo studentki

Policja prefektury Ibaraki aresztowała w sobotę człowieka podejrzanego o gwałt i morderstwo 21-letniej kobiety w 2004 roku. Wedle ustaleń policji, mężczyzna rankiem 3 stycznia zgwałcił Misato Haradę, studentkę drugiego roku Uniwersytetu Ibaraki, następnie zaś ją udusił.
35 letni Lampano Jerico Mori oraz jego domniemani dwaj wspólnicy byli ścigani międzynarodowym listem gończym, jednak tylko jednego z nich udało się dotychczas pochwycić.

Nagie ciało ofiary, naznaczone wieloma ranami ciętymi na piersi i szyi, znaleziono w rzece Seimeigawa, przepływającej przez miejscowość Miho.
Jak donosi miejscowa policja, przeprowadzone analizy wykazały, że DNA znalezione na ciele kobiety należało do 3 mężczyzn, w tym jeden z kodów pasuje do DNA aresztowanego.

Dotychczasowe śledztwo wykazało, że Harada została zaatakowana w nocy 30 stycznia, kiedy wracała z kolacji z przyjacielem.

Do czasu aresztowania Mori mieszkał wraz z rodziną w mieszkaniu w miejscowości Mizuho.


Wilku

Tagi:  ,

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.