[Japonia] Alarm wulkaniczny w Hakonie

Władze Japonii podniosły alarm wulkaniczny dla Góry Hakon. Góra jest popularnym miejscem turystycznym na południowy zachód od Tokio.

W środę rano miał miejsce niewielki wybuch, który mógłby wypłynąć na dzielnicę w pobliżu Owakudani. Władze rozkazały aby mieszkańcy trzymali się z dala od potencjalnie niebezpiecznych obszarów.

Numer wulkanicznych trzęsień ziemi osiągną we wtorek 116, jest to najwyższy w historii numer jaki został osiągnięty w przeciągu jednego dnia.

Lokalny urząd miasta wydał rozkaz ewakuacji w promieniu 300 metrów wokół Owakudani tym samym zamknął drogę prowadzącą do tego właśnie obszaru.
Początkowy obszar ewakuacji miał obejmować 700m jednak władze postanowiły go zmniejszyć, gdyż taki rozległy nie był wymagany.
We wtorek odnotowano również trzy niewielkie trzęsienia ziemi w okolicach Hakone-Yumoto

Poprzednia wysoka aktywność wulkaniczna została odnotowana w 2001 roku w pobliżu Hakone, powodując wstrząsy i odkształcenia skorupy.


Bejeden

 

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.