[Japonia] Aktorzy przebrani za samuraiów sprzątają Tokio

“Kto to do jasnej ciasnej jest?!” – ludzie przechadzający się ruchliwą ulicą w Shibuyi zwracali swoje głowy w kierunku donośnego głosu.
Grupa aktorów, przebrana z tradycyjne stroje samurajów, wyciągała zza pasa zbieraki do śmieci niczym miecze, a następnie każdy z samurajów z gracją zbierał śmieci i wrzucał je do kosza, trzymanego przez jednego z członków grupy. Występowi towarzyszyły też udawane walki na “miecze”.
Ich występ zakończyło zdanie “Ukarzemy każdego, kto nie ma zasad!”. Ludzie przechadzający się obok klaskali z entuzjazmem i chwalili performerów.
Grupa składa się z sześciu członków w wieku od 20 do 30 lat. W kwietniu rozpoczęli zbieranie śmieci z ulic w różnych rejonach Shibuyi. Na każde miejsce przeznaczali około dwóch godzin w każde niedzielne popołudnie.
Grupa została stworzona przez aktora Ikki Goto, który między 1980 a 1990 występował w licznych performance na terenie Shibuyi i Harajuku.


Neo

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.