[Iran] Irańska reprezentacja w piłce nożnej zdobyła bilet na Mistrzostwa Świata 2018

12 czerwca Iran został trzecim finalistą na Mundial który ma się odbyć w 2018r. Jest to drugi awans z rzędu który zdobyli mistrzowie Azji. Wywalczyli go podczas meczu z Uzbekistanem którego wynik zakończył się wynikiem 2:0. Wcześniej awans zapewnili sobie Rosja która jest gospodarzem oraz Brazylia.
W swojej grupie Iran uzyskał już 20 punktów po ośmiu spotkaniach, podczas gdy Uzbekistan zajmuję trzecie miejsce z ośmioma punktami. Na innych pozycjach znajdują się Korea Południowa z 13 punktami, a na dalszych znajdują się Syria 8 punktów, Chiny 5 punktów oraz Katar 4 punkty.
Ciekawa sytuacja znajduję się też w drugiej grupie gdzie prowadzi Japonia z 16 punktami, która rozegrała o jeden mecz mniej od Arabii Saudyjskiej i Australii które także mają po 16 punktów. Na dalszych pozycjach są Zjednoczone Emiraty Arabskie z 9 punktami, Irak z 4 punktami oraz Tajlandia z jednym punktem.
Na mistrzostwa pojadę po dwie drużyny z obu grup które zajmą pierwsze miejsca natomiast zwycięzca z meczu barażowego który odbędzie się pomiędzy drużynami z trzecich miejsc stanie do międzykontynentalnego barażu z zespołem z Ameryki Północnej i Środkowej.


Jaller

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.