[Indonezja] Indonezja krajem prześladowań społeczności LGBT

Dawniej Indonezja zwana była bastionem tolerancji wśród stale rosnącego konserwatyzmu wyznawców islamu, jednak uległo to diametralnej zmianie. Bycie homoseksualistą jest równoznaczne z byciem prześladowanym i poniżanym, natomiast dopuszczanie się stosunków homoseksualnych traktowane jest jako przestępstwo. Z tego powodu aresztowano dwóch mężczyzn mieszkających w prowincji Aceh. Ponadto trzeba zaznaczyć, że służby wtargnęły do ich domu i brutalnie ich pojmały. Sytuację pogarszają również fałszywe plotki odnośnie społeczności LGBT rozpowszechniane przez znanych indonezyjskich polityków oraz lekarzy, których zdaniem homoseksualizm jest chorobą psychiczną. Pomimo tego gnębione osoby o odmiennej orientacji nie tracą nadziei w oczekiwaniu na lepsze jutro.


Metoshi

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.