Gra otome Hakuōki dostanie anime. Nowe wideo promocyjne

Na oficjalnej stronie internetowej poświęconej adaptacji anime franczyzy gry Hakuōki autorstwa Otomate podano do wiadomości w piątek 2 lipca, że na podstawie gry powstanie animowana OVA. Na stronie ujawniono promocyjne wideo oraz postać nowego bohatera, Sakai Hyōgo.

Na już istniejący projekt anime Hakuōki składa się dwu-częściowy film o tytule Hakouki: Demon of the Fleeting Blossom, Wild Dance of Kyoto z 2013 roku oraz Warrior Spirit of the Blue Sky z 2014 roku. Studio Sentai Filmworks wypuściło oba filmy na Blu-ray oraz DVD.

Historia opowiadana w grze i jej różnorodne adaptacje skupiają się wokół historycznej organizacji samurajskiej Shinsengumi w Kioto w XIX wieku. Dziewczyna o imieniu Chizuru Yukimura przyjeżdża do Kioto z Edo w poszukiwaniu swojego zaginionego ojca. Szybko zostaje zagmatwana w konflikt pomiędzy przerażającym Rasetsu a Shinsengumi (dowodzonymi przez Hijikatę Toshizou i innych), poprzez ich koneksje z jej ojcem.

Studio Idea Factory wypuściło pierwszą grę Hakuōki w 2008 roku. Hakuōki: Kyoto Winds zadebiutowało na konsole PlayStation Vita w Japonii we wrześniu 2015 roku. Idea Factory International wydało swoją grę w Ameryce Północnej i Europie w maju 2017 roku. Później w sierpniu 2017 roku firma udostępniła również wersję na komputery PC poprzez platformę Steam.

Sequel gry o tytule Hakuōki: Edo Blossoms wyszedł w Japonii na PS Vita w czerwcu 2016 roku. Idea Factory International wydała grę w marcu 2018 roku w Ameryce Północnej i Europie na konsole PS Vita oraz na PC poprzez Steam’a.

Idea Factory wyprodukowała również wersję gry na Nintendo Swich pod tytułem Hakuōki Shinkai: Fūkaden we wrześniu 2018 roku. Hakuōki Shinkai: Tsukikage no Shō oraz Hakuōki Shinkai: Ginsei no Shō są nowymi grami z franczyzy na Nintendo Switch. Pierwsza gra została w Japonii wydana we wrześniu 2019 roku natomiast druga w czerwcu 2020 roku.

Nowa postać – Sakai Hyōgo

Gra stała się inspiracją dla telewizyjnego serialu anime pod tytułem Hakuoki: Demon of the Fleeting Blossom które ukazało się w 2010 roku. Jako następne wyszło Hakuōki: Record of the Jade Blood w tym samym roku. W roku 2012 światło dzienne ujrzało Hakuoki: Demon of the Fleeting Blossom – Dawn of the Shinsengumi a w roku 2016 Hakuōki: Otogisōshi. Do tej pory poza wymienionymi wyżej ukazały się inne filmy i animacje OVA osadzone w uniwersum.

Na podstawie Hakuōki wystawiono również musical w 2012 roku.
W zeszłym miesiącu (czerwcu) musical” Hakuōki Shinkai” Sōma Kazue-hen odbył się w Tokio i Kioto po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19.

Franczyza dała również bazę do powstania gry spin-off pod tytułem Hakuōki SSL ~sweet school life~ high school. Ta gra również stała się inspiracją dla serii live-action, musicalu oraz filmu aktorskiego.

Źródło: https://www.animenewsnetwork.com/news/2021-07-01/hakuoki-otome-games-get-new-original-video-anime-project/.174695


Wilku

Komentarze z Facebooka

2 komentarzy do Gra otome Hakuōki dostanie anime. Nowe wideo promocyjne

  • AgS chan  mówi:

    Czy miasto nie powinno być napisane Kyoto zamiast Kito? Nawet nazwy części pierwszej i drugiej gry wskazują na Kyoto, Edo.

  • AgS chan  mówi:

    Tak to nic innego nie zauważam. Jest przyzwoity news.

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.