Fantastyczny Festiwal Wyobraźni

StarFest 2022

4-6 listopada 2022 r., Lublin

Fantastyczny Festiwal Wyobraźni StarFest jest interdyscyplinarnym festiwalem poświęconym kulturze, inspirowanej szeroko rozumianą fantastyką. Jedną z największych imprez tematycznych w kraju, inspirowaną Festiwalem Fantastyki Falkon, którego jest w pewnym sensie spadkobiercą.
W ostatnich latach fantastyka stała się jednym z najważniejszych części
kultury, oferując dzieła skierowane zarówno do szerokiej publiczności, jak i do pasjonatów czy najbardziej wymagających odbiorców. Popkultura, przejawiająca się w książkach zaglądających do nowoczesnych mieszkań i domów, w długo wypatrywanych premierach filmów czy komiksów, w pasjonujących grach i serialach namiętnie oglądanych na platformach streamingowych, stała się ważną częścią życia kolejnych pokoleń. Fantastyczna kultura napędza wyobraźnię i stanowi platformę międzypokoleniową, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

StarFest to trzydniowa impreza, w trakcie której odbędzie się około 400
wydarzeń związanych z szeroko pojętą fantastyką i popkulturą, a wśród nich:

✓ spotkania z fantastycznymi gwiazdami popkultury: pisarzami, aktorami,
twórcami gier, publicystami, youtuberami;

✓ prelekcje, wykłady i panele dyskusyjne podzielone na bloki tematyczne:
literacki, popularnonaukowy, popkulturowy, sci-fi, gry fabularne i varia;

✓ konkursy, turnieje, warsztaty, pokazy, koncerty, projekcje filmów i seriali;

✓ wszelkiego rodzaju gry bez prądu i gry wideo: komputerowe, konsolowe,
planszowe, karciane, bitewne i fabularne;

✓ stoiska handlowe i tematyczne;

✓ przedstawienia, prezentacje, pokazy tańca, walki na białą broń, fire show, koncerty i wiele innych.


Spodziewamy się, że w Festiwalu weźmie udział około 8000 uczestników. Na podstawie wcześniej organizowanych festiwali szacujemy, że około 45% z nich będą to mieszkańcy Lublina, 20% pozostali mieszkańcy województwa lubelskiego, natomiast około 35% osób będą stanowić przybysze z innych regionów Polski. Największy odsetek uczestników to uczniowie szkół średnich oraz studenci. Niemniej jednak spodziewamy się również uczestnictwa wielu uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, jak również odbiorców w wieku produkcyjnym oraz rodzin z dziećmi.

Uczestnicy StarFest to ludzie aktywni, kreatywni, obdarzeni wspaniałą

wyobraźnią i nieprzeciętną wiedzą, świadomie uczestniczący w kulturze. Mają oni ochotę dobrze się bawić, a przy tym poznawać nowe trendy, zawierać nowe przyjaźnie, wymieniać się doświadczeniami, by przeżyć niezapomniane chwile, jakich dostarczy im nasz Festiwal. StarFest 2022 będzie jedną z największych imprez kulturalnych Lublina.

Osoby zainteresowane tematyką Festiwalu z utęsknieniem wyczekują takiego wydarzenia. Okres pandemii uniemożliwiał organizację podobnych imprez i obecny rok jest pierwszym, w którym one wracają. Nasz Festiwal jest więc odpowiedzią na oczekiwania miłośników fantastyki i popkultury w całym kraju. Impreza odbędzie się w dniach

4-6 listopada 2022 roku w obiektach Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11.

Strona internetowa: https://www.starfest.pl/pl
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/641476773916364?ref=newsfeed

Facebook: https://www.facebook.com/festiwal.starfest

Instagram: https://www.instagram.com/festiwal.starfest/

Radio AOI oświadcza, że nie jest autorem powyższego tekstu. Informacja prasowa jest publikowana w ramach współpracy podjętej z Organizatorem wydarzenia.

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.