[Relacja] Bykon 2017 – Bydgoski Konwent Multifandomowy

Bykon 2017 to Bydgoski Konwent Multifandomowy, który odbywał się 4-5 marca 2017r. w Zespole Szkół Medycznych w Bydgoszczy.  Na miejsce można było dojechać jednym tramwajem z dworca głównego, więc lokalizację obiektu oceniam na plus. Kiedy dojechałam na miejsce nie zastałam kolejki do akredytacji, wszystko przebiegało bardzo sprawnie. Każdy uczestnik dostał informator konwentowy, ident oraz mapkę budynku. Zaraz za akredytacją znajdowała się całodobowa, bezpłatna szatnia oraz bufet konwentowy z dosyć przyzwoitymi cenami.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji oraz bloków panelowych. Nie zabrakło również wystawców, u których każdy konwentowicz mógł znaleźć coś dla siebie. Siedem bloków panelowych oferowało atrakcje od godziny 12 w sobotę do 14 w niedzielę z 7 godzinną przerwą nocną. Bykon nazwany jest konwentem Multifandomowym, co można było zauważyć przeglądając informator, znajdujemy tu m.in. blok fantastyczny, azjatycki, My Little Pony oraz LARPowy. Nie zabrakło również planszówek, biblioteki mangi, gier muzycznych, konsolówek oraz Ultrastara, który niestety był czynny tylko do 2 w nocy, w niedzielę już go nie było. Organizatorzy również zapewnili uczestnikom miejsce do spania. Całe trzecie piętro było przeznaczone na sleeproomy. Myśle, że dla nikogo nie zabrakło tam miejsca. Dodatkowym plusem był osobny sleeproom dla wystawców i prelegentów, w którym zapanował spokój już około godziny 23.

Zaskoczeniem, niekoniecznie miłym, był nietypowy sposób przeprowadzenia konkursu cosplay. Mianowicie na konwencie działało Fotostudio, w którym każdy cosplayer mógł zrobić sobie zdjęcie i zgłosić je do konkursu, który rozstrzygany jest przez ilość polubień owego zdjęcia na facebooku oraz przez Jury. Niestety nie zapewnia to rozrywki konwentowiczom, jednak myślę, że wielu cosplayerów polubiło ten rodzaj konkursu.

Nie ukrywając większość czasu spędziłam w salach bloku azjatyckiego oraz mangi i anime. Pierwszą atrakcją na jakiej byłam był panel „Pracowałam w wydawnictwie mangowym” prowadzonym przez Selene, na którym mogliśmy posłuchać o plusach i minusach takiej pracy oraz jak się tam dostać i czy warto. Blok azjatycki składał się głównie z atrakcji K-popowych, dlatego każdy miłośnik tego gatunku muzycznego mógł znaleźć coś dla siebie, np. posłuchać o fandomie k-popowym, posłuchać koncertów ulubionych zespołów czy też zatańczyć układy swoich idoli.

Blok Mangi i Anime oferował wiele paneli dyskusyjnych m.in. Reality on Ice!! czyli panel o jednym z popularniejszych anime ostatniego roku – Yuri on Ice!! czy też Pogadanke Shounenową, gdzie każdy miał możliwość wypowiedzenia się na temat swojej ulubionej serii shounen.

Ludzie dopisali, w sobotę sale panelowe były pełne, nie dało się znaleźć pustego kąta, jednak nie mogę tego powiedzieć o niedzieli, kiedy wiele sal i korytarzy świeciło pustkami. Sporo atrakcji było odwołanych, przez co konwentowiczom nudziło się lub też wyjeżdżali wcześniej do domu.

Ogólnie konwent oceniam pozytywnie, jednak jest jeszcze wiele rzeczy, nad którymi organizatorzy muszą popracować. Z chęcią pojadę tam w przyszłym roku i zobaczę jak wygląda trzecia edycja Bykonu.

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj.

 

Videl

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.