Welcome do the NHK dostanie sequel

Na koncie twitterowym magazynu The Elites „literature rock band” podano w sobotę 1 maja, że Tatsuhiko Takimoto napisał kontynuację swojej nowelki „Welcome to the NHK” (NHK ni Yōkoso!). Na Twitterze pojawiło się również wideo mające uczcić ukończenie pracy. Nowe dzieło nosi tytuł „Shin NHK ni Yōkoso! (New Welcome to the NHK)

Dzieło zostanie wystawione na sprzedaż jako część tomu 3 Elites mającego zostać opublikowanym na 32. Tokijskim Pchlim Targu Literatury 16 maja. Publikacja będzie również zawierać wywiad z Takimoto.

Nowelka została wydana po raz pierwszy po angielsku w 2007 roku w magazynie Tokyopop który również wydawał w latach 2006-2008 mangę autorstwa Kedi’ego Oiwy na podstawie oryginalnej nowelki.

Manga po angielsku później również ukazywała się w magazynie VizMedia, który tak streszczał opowiedzianą w niej historię:

Dwudziestokilku letni Satō, wyrzucony ze studiów fan anime dla dorosłych, zna sekret lub przynajmniej tak mu się wydaje. Wierzcie czy nie, odkrył on niesamowitą konspirację stworzoną przez Japanese Broadcasting Company NHK (firmę telewizyjno-radiową). Jednak pomimo walki po właściwej stronie, Satō staje się bezrobotnym Hikikomori – zamkniętym w domu człowiekiem, który wycofał się z życia w świecie i społeczeństwie. Pewnego dnia spotyka on Misaki, tajemniczą młodą dziewczynę która zaprasza go do swojego specjalnego „projektu”. Powoli Satō wychodzi ze swojej skorupy i zaczyna się jego niesamowita podróż: wypełniona pomyloną tożsamością, ujęciami na bieliznę (panty shots), kompleksami „Lolity” i ostatecznej misji polegającej na utworzeniu najlepszej w historii grze ‘hentai’.

Nowelka stała się inspiracją do powstania 24-odcinkowej telewizyjnej serii anime w 2006 roku. Serwisy streamingowe ADV Films a później Funimation wypuściły anime w Ameryce Północnej.

Źródło: https://www.animenewsnetwork.com/news/2021-05-02/tatsuhiko-takimoto-welcome-to-the-nhk-novel-gets-sequel/.172363

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.