[USA] Ken Watanabe nominowany do prestiżowej nagrody teatralnej

Znany i lubiany japoński aktor Ken Watanabe od jakiegoś czasu podbija również USA, gdzie oprócz hollywoodzkich produkcji można zobaczyć go również w teatrze. I właśnie za swą działalność w teatrze Watanabe został nominowany do najważniejszego amerykańskiego teatralnego wyróżnienia – nagrody Tony.
Watanabe został nominowany jako jeden z pięciu najlepszych pierwszoplanowych aktorów teatralnych za udział w braodwayowskim spektaklu pt. „The King and I”, gdzie Japończyk wciela się w rolę króla Syjamu. Akcja sztuki toczy się na tajskim dworze królewskim w dziewiętnastym wieku, gdzie obserwować można zacieśniającą się więź między władcą a brytyjską guwernantką edukująca królewskie dzieci.
W wywiadzie dla NHK Watanabe powiedział, że czuje się jakby śnił, ponieważ jest to naprawdę niesamowite wyróżnienie i nigdy nie spodziewał się, że jego występ zyska taki rozgłos.


Ainaki

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.