Śmierć autora mangi Berserk

Wydawnictwo Hakusensha ogłosiło w czwartek 20 maja, że Kentaro Miura, autor mangi Berserk zmarł 6 maja o godzinie 14:48. Przyczyną śmierci był złośliwy tętniak rozwarstwiający tętnicy głównej.

Miura urodził się 11 lipca 1966 roku w prefekturze Chiba. Zadebiutował swoją mangą Futatabi… (jeszcze raz) w Weekly Shounen Magazine wydawnictwa Kodansha w 1985 roku.

Następnie opublikował BerserkaI w wersji one-shot mangi w Monthy Comicomi wydawnictwa Hakusensha w 1988. Pełna wersja mangi ujrzała światło dzienne w magazynie Monthly Animal House tego samego wydawnictwa w 1989 roku, i seria ciągnęła się tam aż do jego śmierci. W obiegu do tej pory jest około 40 milionów kopii.

Berserk opowiada historię Gutsa, nieludzko silnego wojownika dzierżącego ogromy miecz, który przemierza ciemny średniowieczny świat wypełniony demonami, skorumpowanymi jak i przyzwoitymi możnymi oraz przeróżnymi potwornościami. Każdej nocy atakowany jest przez demony przyciągane ciążącą na nim klątwą. Wojownik idzie przez świat mając misję zabicia byłego przyjaciela obróconego w demona, który zabrał mu wszystko co posiadał.

Hakusenasha opublikowała 40 tom mangi w Japonii 28 września 2018 roku. W Ameryce Północnej ten sam tom został wydany przez Dark Horse Comics 8 października 2019 roku.

Manga stała się inspiracją dla telewizyjnej serii anime powstałej w 1997 roku jak również dla trylogii filmowej anime, która ukazała się w latach 2012-2013. Kolejna seria anime miała swoją premierę w Japonii w lipcu 2016 roku, zaś jej druga część w kwietniu 2017 roku.

Miura narysował również w 1989 roku mangę King of Wolves (Oh-Roh) w kooperacji z aotorem sławnej mangi Fist of the North Star, Buronsonem.
Historia z tego uniwersum miała swoją kontynuację w mandze Legend of the King of Wolves (Oh-Roh Den) w 1990 roku. Miura i Buronson ponownie podjęli współpracę tworząc mangę Japan w 1992 roku. Miura wydał również mini serię Giganto Maxia w magazynie Young Animal w 2013 roku. Niedawno również stworzył i był producentem mangi Duranki we współpracy ze studiem Gaga, która weszła w skład inaugurującego wydania magazynu Young Animal Zero we wrześniu 2019 roku.

Źródło: https://www.animenewsnetwork.com/news/2021-05-19/berserk-manga-creator-kentarou-miura-passes-away-at-54/.172988


Wilku

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.