Ostatni tom Attack on Titan wydany

W środę 9 czerwca na japoński rynek trafił ostatni tom mangi Attack on Titan.

Bohaterowie historii autorstwa Isayamy Hajime walczą o przetrwanie ludzkości z ludożerczymi olbrzymami zwanymi tytanami.

Wydanie ostatniego tomu było poprzedzone ukazaniem się w magazynie Bessatsu Shounen Magazine ostatniego rozdziału mangi ukazującej się od 11 lat i 7 miesięcy. Od otwarcia księgarni o 10 rano w tokijskiej dzielnicy Shibuya wiele osób starało się dostać w swoje ręce ostatni tom.

26 letni fan opowiedział redakcji NHK World TV, że utożsamia się z głównym bohaterem kierującym swój gniew przeciwko czemuś, co wydaje się nieracjonalne, lecz to właśnie czyni według niego historię opowiedzianą w mandze wyjątkową.

Tsutsumi Keita, pracownik księgarni opisał swoje uczucie wzruszenia, gdy na jego oczach ukazująca się do ponad 10 lat manga dobiegła końca. Tsutsumi dodał, że manga zyskała popularności dzięki polecaniu jej z ust do ust przez czytelników. Dodał, że ma nadzieję na dalszą popularność dzieła, i że ludzie nadal będą sięgać po wydane już i krążące w obiegu tomy.

Wydawnictwo Kodansha podało do wiadomości, że Attack on Titan została wydana łącznie w 21 krajach i regionach. Ponad 100 milionów kopii zarówno wersji papierowych jak i elektronicznych zostało sprzedanych na całym świecie. Są przewidywania, że seria ma zostać zaadaptowana w postaci filmu live-action przez Hollywood.

Źródło: https://www3.nhk.or.jp/nhkworld/en/news/20210609_21/


Wilku

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.