Made in Abyss dostanie drugi sezon anime oraz grę RPG w 2022

Na oficjalnej stronie anime Made in Abyss na podstawie mangi Akihito Tsukushiego w środę 5 maja ogłoszono, że w 2022 roku powstanie drugi sezon zatytułowany Made in Abyss: Retsujitsu no Ōgonkyō (Made in Abyss: The Sun Blazes Upon the Golden City).

Studio Spike Chunsoft jest w trakcie tworzenia nowe gry akcji RPG w technologii 3D na podstawie franczyzy. Nosić ona będzie tytuł Made in Abyss: Binary Star Falling into Darkness (Made in Abyss: Yami o Mezashita Rensei). W grze wystąpi, pod nadzorem Tsukushiego, pełna obsada aktorów głosowych z historii oryginalnej. Gra będzie przeznaczona na PlayStation 4, Nintendo Switch i komputery PC (poprzez platformę Steam) zarówno po japońsku jak i angielsku. Platforma Numskull Games wyda w Europie wersję fizyczną.

Kompania wydawnicza Kadokawa ogłosiła już wcześniej projekt kontynuacji franczyzy.

W historii, o której opowiada oryginalna manga oraz anime na jej podstawie mamy do czynienia ze światem, w którym jedynym miejscem, które nie zostało jeszcze zbadane jest olbrzymi system jaskiń, nazywany otchłanią (Abyss). Dziwne i niesamowite stworzenia zamieszkują otchłań, która pełna jest również cennych reliktów, niemożliwych do wytworzenia przez obecnie żyjących ludzi. Tajemnice otchłani fascynują ludzi, którzy zapuszczają się w dół w celu jej poznawania. Poszukiwacze przygód, którzy trudnią się eksplorowaniem głębi nazywani są „Cave Riders”.

Mała sierotka o imieniu Riko żyje w mieście Ōrth na krawędzi otchłani. Jej marzeniem jest zostanie jednym ze śmiałków badających jaskinie a tym samym pójść w ślady matki. Pewnego dnia Riko ma okazję zapuszczenia się na pierwszy poziom otchłani i podczas badania jaskiń odkrywa robota, przypominającego chłopca.

Pierwsze trzynaście odcinków telewizyjnego anime na podstawie mangi Akihito Tsukushiego miało swoją premierę w Japonii w lipcu 2017 roku na licencji przedsiębiorstwa Sentai Filmworks. Uniwersum w 2019 roku doczekało się również dwóch filmów pełnometrażowych.

źródło: https://www.animenewsnetwork.com/news/2021-05-04/made-in-abyss-anime-gets-2nd-tv-anime-season-action-rpg-in-2022/.172438


Wilku

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.