Komi Can’t Communicate dostanie anime!

Wydawnictwo Shogakukan otworzyła we wtorek 11 maja oficjalną stronę internetową dla telewizyjnej adaptacji anime komedii romantycznej na podstawie mangi Tomohito Ody: „Komi-san wa, Comyushou desu”(Komi Can’t Communicate). Na stronie podano skład aktorski oraz zwiastun wraz z grafiką promocyjną. Seria będzie miała swoją premierę w TV Tokyo w październiku 2021 roku.

W główne postacie wcielą się Aoi Koga (Kaguya-sama wa kokurasetai) oraz Gakuto Kajiwara (Enen no Shouboutai) jako odpowiednio Shouko Komi oraz Hitohito Tadano. Rie Murakawa (Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu) wystąpi jako Najimi Osana.

Synopis:

Jest to pierwszy dzień Shouko Komi w prestiżowej prywatnej szkole Itan, lecz już zdążyła ona sięgnąć poziomu szkolnej Madonny. Jej długie czarne włosy i wysoka, pełna gracji figura przyciągają uwagę każdego, kto ją ujrzy. Jest jednak jeden problem – pomimo swojej popularności Shouko zupełnie nie potrafi komunikować się z innymi.

Hitohito Tadano jest przeciętnym licealistą. Jego życiowe motto brzmi: „Oceń sytuację i upewnij się, że trzymasz się z dala od kłopotów”. Szybko okazuje się, że fakt sąsiadowania w szkolnej ławce z Shouko uczynił go wrogiem wszystkich innych uczniów z klasy! Pewnego dnia Hitohito traci świadomość w wyniku wypadku. Jakiś czas później odzyskuje przytomność na dźwięk „miau” wydany przez Shouko. Chłopak kłamie, że nic nie słyszał jednak dziewczyna ucieka. Zanim jednak niknie mu z oczu Hitohito uświadamia sobie, że Shouko nie jest w stanie rozmawiać z innymi. W rzeczywistości ona nigdy nie miała nawet jednego przyjaciela. Chłopak postanawia jej pomóc i daje jej za cel nawiązanie przyjaźni ze stoma osobami, co ma pomóc pokonać problemy z komunikacją.

Tomohito Oda wydał oryginalną mangę w postaci one-shotu w magazynie Weekly Shounen Sunday we wrześniu 2015 roku. W maju 2016 roku rozpoczęła się jej serializacja. 18 lutego tego roku Shogakukan wydało dwudziesty tom mangi, a 21 tom zapowiedziany jest na 18 maja. Komi-san wa, Comyushou desu. ma w obiegu już 5.2 miliona sprzedanych egzemplarzy tomów.

W listopadzie 2018 roku firma VIZ Media wydała mangę po angielsku. 12 tom w tym języku ma ukazać się 13 maja. Manga została przetłumaczona na wiele innych zagranicznych języków.

Promocyjne Video:

Oficjalna strona anime: http://komisan-official.com/
Oficjalna strona mangi: https://websunday.net/rensai/komisan/
Oficjalne konto Twitter: @comisanvote

Źródło: https://myanimelist.net/news/63097352


Wilku

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.