[Japonia] Yuri on Ice!!! promuje rodzinną miejscowość głównego bohatera

Twórcy przeboju tej jesieni “Yuri!!! on Ice” oraz oraz projekt Sagaprise! prefektury Saga ogłosili w poniedziałek, że połączyli siły, aby promować rodzinną prefekturę głównego bohatera serii Yuuriego Katsukiego. Projekt wystartuje organizując wydarzenia w Tokio, które mają na celu wypromowanie rodzinnej miejscowości Yuuriego jako wizytówkę serii. Organizatorzy będą oferowali regionalne produkty i tematyczne towary.
Rodzinną miejscowością Yuriego jest fikcyjne miasto Hasetsu, które było wzorowane na prawdziwym – Karatsu w prefekturze Saga. Prefektura ta mieści się w północnej części Kiusiu, wyspy wysuniętej najbardziej na południe Japonii. Ze względu na bliskość Korei i Chin Karatsu było ważnym szlakiem handlowym i portem. Wizytówką miasta jest zamek Karatsu, w którym co roku odbywa się festiwal Karatsu Kunchi – zamek również został pokazany w anime.


Neo

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.