[Japonia] Sarushima czyli Laputa w prawdziwym życiu

Sarushima znajduje się w Zatoce Tokijskiej, a jej nazwa znaczy Wyspa Małp. Mimo tego nie można spotkać tam tych zwierząt, ale za to można podziwiać roślinność oraz stare budowle. Taki wygląd czyni tę wyspę idealnym miejscem do nakręcenia aktorskiej wersji “Laputy – podniebnego zamku” studia Ghibli.

Pomimo faktu, że Sarushima jest największą naturaloną wyspą Zatoki Tokijskiej, to nie jest ona częścią Tokio od którego dzieli ją niecała godzina drogi. W rzeczywistości znajduje się ona w Yokosuce w prefekturze Kanagawa.

ss-1 ss-2 ss-20

Nabrzeże nawet jak na japońskie standardy nie jest zbyt imponujące. Prawdziwy urok Sarushimy leży w jej głębi.

ss-5 ss-6

Do końca II Wojny Światowej na Sarushimie znajdował fort wraz z armatą. Nie jest on obecnie potrzebny Japońskim Siłom Samoobrony, ale jego pozostałości znajdują się wzdłuż szlaku.

ss-7 ss-8

Podczas dużych zachmurzeń miejsce to zyskuje na atmosferze pozaczasowości oraz tajemnicy która je otacza.

ss-13 ss-26

A tak prezentuje się drugi brzeg Sarushimy.

ss-18 ss-25

Jeśli nie możecie pozwolić sobie na wycieczkę do Kraju Kwitnącej Wiśni, pozostaje wam wirtualna wycieczka po tej wyspie przt pomocy Google Street View. Wystarczy, że wpiszecie w wyszukiwarce 猿島.


Reiven

 

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.