[Japonia] Projekt live-action historycznej mangi

Yasuhisa Hara, twórca mangi „Kingdom” ogłosił w niedzielę, że adaptacja live-action jego mangi dostała zielone światło. Hara dodał, że brał udział w pracy nad skryptem, pochwalił „zadowalający” scenariusz, „niebywały” budżet i każdego w „ultra-grand”składzie aktorskim. Twórca zapowiedział mniej więcej nadchodzący początek prac filmowych, jakkolwiek szczegóły będą podane później.

Akcja mangi toczy się w okresie wojny stanowej w Chinach w 3 wieku p.n.e. a w jej centrum jest wiejski chłopak o imieniu Xin, który marzy o zostaniu wielkim generałem stanu Qin. Xin pomaga młodemu królowi Ying Zheng, który tak jak on marzy o zjednoczeniu Chin. Xin robi wszystko co w jego mocy aby zostać przywódcą armii zdolnej pokonać siedem wojujących stanów.

19 kwietnia kompania Shueisha wyda 50-ty tom mangi, twórca planuje zamknąć historię w 100 tomach. Adaptacja anime rozpoczęła się w 2012 roku, w 2013 wyszedł 2 sezon.

W 2016 roku ukazał się 3 minutowy live-action short z okazji dziesięciolecia ukazania się mangi.


Wilku

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.