[JAPONIA] Powrót naklejanych tatuaży?

W japońskiej modzie trwa powrót naklejanych tatuaży. Jak można się domyślić, rozpowszechniła się ona szczególnie wśród młodych dziewczyn, które używają ich, by ozdabiać nadgarstki, ręce, dekolt i inne części ciała. Trend promują nawet tak popularne gazety modowe jak Vogue Japan. Tatuaże mają być podkreśleniem stylu i biżuterią na specjalne okazje. Może dlatego złote i srebrne naklejki zdają się być najbardziej popularne. Poza tym królują małe, urocza wzorki: muszelki, kotki, ptaszki, lody, ale można znaleźć nawet marchewki. Pojawiły się sklepy specjalizujące się w konkretnych rodzajach, ale istnieje też możliwość stworzenia własnego wzoru przez Internet. Tatuaże można zmyć za pomocą wody i to właściwie tylko naklejki, jednak niektóre miejsca w Japonii, takie jak baseny i onseny nie przyjmują klientów z tatuażami – nawet tego typu.


Skeri

 

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.