[Japonia] Olbrzymi sukces kasowy filmu “Kimi no Na wa”

Film animowany Makoto Shinkaia “Kimi no Na wa” w poniedziałek, 3 października, zarobił 13 020 003 500 jenów (ok. 127 milionów dolarów) i sprzedał 10 025 897 biletów w 39 dni.
“Kimi no Na wa” jest teraz piątym pełnometrażowym anime z największym wzrostem popularności (wyprzedza go m.in. Ponyo), a szóstym filmem z najszybciej rosnącą popularnością w ogóle.
Film Shinkaia zyskał już miano najpopularniejszego japońskiego filmu 2016. Produkcja zarobiła 10 bilionów jenów szybciej niż Disneyowski “Frozen”, który w Japonii zarobił w sumie 25,4 miliardy, stając się trzecim najpopularniejszym filmem w Japonii, zaraz po “Spirited Away” i Tytanicu. “Frozen” zarobiło 10 miliardów jenów w 37 dni, podczas gdy “Kimi no Na wa” zarobił tę samą sumę w 28 dni.


Neo

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.