[Japonia] Najbiedniejsza grupa idolek

Nie wiem czy słyszeliście o tym ale w zeszłym roku w Japonii powstała nowa, żeńska grupa z serii „Idol-pop”. Można powiedzieć, grupa jak grupa. Japonia pełna jest zespołów takich jak AKB48, Morning Musune, Momoiro Clover Z czy Sakura Gakuin, jednak tej nowej produkcji trudno odmówić oryginalności.

Z nazwą grupy jeszcze się chwilę wstrzymam, ponieważ nie chcę sobie zepsuć podsumowania. Zatem zajmijmy się powodem, dla którego piszę właśnie o tej grupie a nie innej. Zespół składa się z dziewięciu kobiet o rozpiętości wieku od 20 do 31 lat, w tym jednej Niemki!. Wspólnym mianownikiem wybranej dziewiątki jest to, że wszystkie posiadają ogromne długi finansowe… Tak kochani, to naprawdę jest najbiedniejsza grupa idolek w Japonii. Łączne zadłużenie uczestniczek tego projektu wynosi 127 mln jenów, co po przeliczeniu wyniesie około 4 mln złotych. Celem działalności jest spłacenie całego długu wszystkich członkiń. Producentem muzycznym został tajemniczy i zamaskowany Bold, czyli „śmiały”, a mottem przewodnim jest – „Nawet ludzie z wielkimi długami… mają wielkie marzenia”.

To co dodatkowo odróżnia tą grupę od innych, to brak restrykcyjnej zasady nie spotykania się z nikim. Jak bardzo poważnie do tej zasady podchodzą producenci, dobitnie pokazał przypadek Minami Minegishi z AKB48 z 2013 roku. Tutaj dziewczęta nie muszą się o to martwić, ich jedynym celem jest sprzedanie 10 tys. krążków ich debiutanckiego albumu, który nosi wymowną nazwę „Goodbye Debt Heaven”.

Jak myślicie, jaką nazwę może przyjąć najbiedniejsza grupa japońskich idolek?

Odpowiedź brzmi „The Margarines” – Margarynki, choć biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, wolę nazywać je – Margaryny. Jeśli komuś ciśnie się na usta pytanie „Dlaczego taka nazwa?”, to ja wierzę w Wasze zdolności dedukcji.

The Margarines ザ・マーガリンズ Weekly Playboy Dec 2014 Photos


Szogi

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.