[Japonia] Dobry występ polki podczas tokijskiego turnieju shogi

Karolina Styczyńska, 24-letnia polka, awansowała do rangi C1 w świecie shogi. Awans ten zawdzięcza dobremu występowi podczas tokijskiego turnieju w którym wygrała trzy mecze, a jeden przegrała. Dzieli ją tylko krok od zostania pierwszą zawodową zawodniczką, która nie jest japonką.

Styczyńska otrzymała status 3-kyu, jako pierwsza nie japonka. Jeśli osiągnie odpowiednie wyniki w ciągu najbliższych dwóch lat, awansuje do 2-kyu w sekcji kobiet tym samym osiągnie status zawodowca.

W poniedziałek polka napisała na swoim Twitterze: “Dziękuję wszystkim za wsparcie! W końcu mi się udało. Od teraz muszę pracować nad shogi i językiem japońskim!”

Podczas niedzielnej konferencji prasowej powiedziała, że jej celem jest zdobycie status shodan albo 1-dan w sekcji kobiet.


Reiven

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.