[Japonia] Comiket 2020 na lotnisku?

Olimpiada w 2020 roku, która ma się odbyć w Tokio, może być powodem przeniesienia Comic Market (Comiket) w inne miejsce. Od pierwszej edycji w 1975 roku, największy konwent doujinshi odbywał się w Tokio. Aktualne miejsce, w którym od 1996 roku co pół roku impreza ma miejsce, Tokyo Big Sight, zarezerwowane zostało właśnie dla celów imprezy olimpijskiej. Inna możliwa lokalizacja konwentu, Makuhari Messe, także będzie miejscem sportowych zmagań. Organizatorzy konwentu już myśleli nawet nad przeniesieniem wydarzenia do innego miasta – Osaki lub Nagoi.

Na przeciw fanom tworów doujinshi wyszły władze prefektury Aichi, której Nagoja jest stolicą. Zaproponowano budowę centrum konwentowego na sztucznej wyspie w mieście Tokoname, gdzie mieści się już lotnisko Chubu Centrair International Airport. Budowa miałaby zająć 60 kilometrów kwadratowych, pochłonąć 35 miliardów jenów (prawie 300 milionów dolarów) i zostać ukończona na jesieni 2019 roku.

Gubernator prefektury, Hideaki Ōmura zapewnił na Twitterze, że budowla zapewniłaby odpowiednio dużo miejsca dla wysiedlonych przez Olimpiadę i że prefektura jest gotowa wydać 360 milionów jenów na początek budowy.

Równocześnie władze Nagoi także zastanawiały się nad przyjęciem twórców i fanów kręgów doujinowych. W planach jest budowa nowego ośrodka konwentowego, co ciekawe, oddalonego o 2 kilometry od już istniejącej budowli tego typu, Portmesse Nagoya, która posiada 33 kilometry kwadratowe przestrzeni użytkowej. Nowa budowla miałaby być większa. Nie wiadomo, czy ewentualne rozpoczęcie budowy centrum konwentowego w Tokoname mogłoby przeszkodzić w projekcie w Nagoi.


Pilarious

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.