[Japonia] 100 milionów kopii JoJo’s Bizarre Adventure na 30-lecie serii

Lada dzień Niesamowitym Wojażom JoJo stuknie 30 lat. Seria ta przez lata stała się kultowa, a w ostatnich latach wzięła szturmem zachód dzięki świetnej adaptacji anime. Popularność serii potwierdza także informacja na oficjalnej stronie autora serii, Arakiego Hirohiko, która pojawiła się w zeszłym tygodniu – JoJo do dzisiejszego dnia sprzedało się w 100 milionach egzemplarzy. Warto zaznaczyć, że barierę tę przekroczyło jedynie 14 tytułów:

One Piece
Golgo 13
Dragon Ball
Naruto
Kochira Katsushika-ku Kameari Kōen-mae Hashutsujo
Case Closed (Detective Conan)
Pokemon Adventures
Oishinbo
Slam Dunk
Astro Boy
Doraemon
Fist of the North Star
JoJo’s Bizarre Adventure
Touch

Swą nowinę Araki skomentował następująco:
“Serializacja JoJo rozpoczęła się w 1987 roku. To wielkie szczęście, że seria osiągnęła 100 milionów kopii akurat w momencie swojego 30-lecia. I nie pozostaje mi nic innego jak podziękować wszystkim osobom, które sięgnęły po tę serię przez te 30 lat. Ale to nie jest cel. Mamy kilka planów na rok 2017, rok 30-lecia. I mam nadzieję, że ludziom spodoba się JoJo także w przyszłości.”

Wśród wspomnianych planów oczywiście jest film live-action będący ekranizacją początku czwartej części Niesamowitych Wojaży, a także nadchodząca gra na urządzenia mobilne – Diamond Records.

Styczniowy numer Ultra Jump, w którym seria się aktualnie ukazuje, będzie szczególny, zważywszy na to, iż tego samego dnia pojawi się 118 tom JoJo w formacie tankobon. W kioskach pojawi się specjalne wydanie miesięcznika z sakiewką w prezencie.


Pilarious

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.