[USA] Główna rola w aktorskim Ghost in the Shell obsadzona

Wiemy już jaka aktorka wcieli się w główną bohaterkę aktorskiej wersji Ghost in the Shell. Angaż do roli Major Motoko Kusanagi dostała Scarlett Johansson. Reżyserem hollywoodzkiej wersji kultowej mangi jest Rupert Sanders („Królewna Śnieżka i Łowca”), zaś scenariusz napisał Bill Wheeler.

Ghost in the Shell jest kultową mangą wydaną na przełomie lat 80-tych i 90-tych, osadzoną w mrocznym świecie cyberpunk/science-fiction. Major Motoko Kusanagi jest dowódcą w Sekcji 9 – specjalnej jednostki służb wewnętrznych – zwalczającej działania przestępcze przy użyciu zaawansowanych technologii. Fabuła kręci się wokół śledztwa mającego na celu złapanie hakera znanego pod nazwą Puppet Master.

W 1995 powstała ekranizacja, która dziś także ma miano kultowej. Animacja ta wywarwa wielki wpływ nie tylko na przyszłych twórców anime, ale także i na kulturę zachodnią, była główną inspiracją do stworzenia Matrixa braci Wachowskich. Powstał także sequel oraz dwie serie telewizyjne oraz krótka seria OVA, mające mniej wspólnego z pierwowzorem.

Informacja o angażu Johansson szybko spotkała się z krytyką ze strony fanów japońskiego pierwowzoru. Głównymi oskarżeniami była mała postura Scarlett oraz niechęć do odgrywania tej roli przez osoby o nieazjatyckich rysach twarzy.

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.