1 z 2 filmów Space Battleship Yamato 2205 zadebiutuje 5 października

Na oficjalnej stronie anime Star Blazers: Space Battleship Yamato 2202 ogłoszono w piątek 10 czerwca, że nowy film z uniwersum: Uchuu Senkan Yamato 2205: Arantaru Tabidachi (Kosmiczny Pancernik Yamato 2205: Nowa Podróż) zadebiutuje w japońskich kinach 8 października b.r.
Jak w przypadku poprzednich filmów z serii film zostanie również wydany w wersji Blu-ray, który będzie dostępny w sprzedaży począwszy od daty premiery kinowej. Wersja DVD jest zapowiadana na 26 grudnia.

W nowym filmie powraca dawny skład aktorski w który wchodzą między innymi Daisuke Ono jako Susumu Kodai, Houko Kuwashima jako Yuki Mori, Houchō Ohtsuka jako Shirō Sanada, Kouichi Yamadera jako Abelt Dessler, Kikuko Inoue jako Starsha Iscandar oraz również Nobuhiko Okamoto jako Tasuke Tokugawa. Wymienione wyżej postaci przedstawione są na poniższej grafice odpowiednio z góry w prawą stronę.


Cztery postaci w dolnym rzędzie od prawej strony zadebiutują w serii po raz pierwszy. Głosu udzielą Tasuku Hatanaka jako Ryūsuke Domon, Tomo Muranaka jako Miyako Kyōzuka, Kento Itō jako Shigeru Sakamoto oraz Wataru Hatano jako Heiji Heiji Bandō.

Na stronie również przedstawiono różnorakie statki kosmiczne, które pojawią się w filmie. Między innymi tytułowy Kosmiczny Pancernik Yamato (w prawym górnym rogu), flagowy statek Desslera Seusula III oraz transportowiec Hyūga i jego eskorta Asuka.

Czerpiąc z motywów z telewizyjnej serii z 1979 roku nowy film w dwóch częściach będzie opowiadać historię rozpoczynającą się 3 lata po wojnie z The White Comet Empire. Kodai jest teraz dowódcą pancernika Yamato i z nową załogą muszą zmierzyć się z kolejnymi zmaganiami bitewnymi.

Seria Star Blazers: Space Battleship Yamato 2199 jest remake’m oryginalnej serii z 1979 roku autorstwa Reijiego Matsumoto i Yoshinobu Nishizaki. Po raz pierwszy miała ona swoją premierę w Japonii jako seria siedmiu filmów wyświetlanych w kichach od 2012 do 2013 roku, przed tym jak nadano ją w telewizji w kwietniu 2013 roku. Następnie w 2014 roku w Japonii miał premierę film anime Uchū Senkan Yamato 2199: Hoshi-Meguru Hakobune .

Wraz z Yamato 2199 sequel Star Blazers: Space Battleship Yamato 2202 zadebiutował jako pierwszy z serii siedmiu nowych filmów wyświetlanych od czerwca 2017 roku do marca 2019 roku. Telewizyjna premiera tego filmu w Japonii miała miejsce w październiku 2018 roku. Serwis streamingowy Crunchyroll udostępnił anime z angielskimi napisami w maju 2019 roku natomiast Funimation z angielskim dubbingiem.

Dzisiaj miał swoją premierę film anime będący kompilacją filmów Star Blazers: Space Battleship Yamato 2199 oraz 2202. Nosi on tytuł The “Space Battleship Yamato” Era: The Choice in 2202.

Źródło:https://www.animenewsnetwork.com/news/2021-06-10/1st-of-2-space-battleship-yamato-2205-films-opens-on-october-8/.173814


Wilku

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.