[Japonia] Kanji roku 2015 -安

Pod koniec każdego roku, Japończycy wybierają kanji, które najlepiej odzwierciedla to, co wydarzyło się w ich kraju oraz co czuja. Odbywa się to poprzez wybory, podczas których naród wybiera ten znak, który uznają za najbardziej trafny. Znakiem 2013 roku było ł輪 czyli pierścień, który miał symbolizować sukces, jakim będzie przeprowadzenie Igrzysk Olimpijskich w Tokio w roku 2020. W zeszłym roku, kanji, które zostało wylosowane oznaczało podatek -税. 15 grudnia 2015, zostały ogłoszone wyniki na znak bieżącego roku, które odbyły się w świątyni Kiyomizu w Kioto, a wybrane zostało kanji – 安, czyli bezpieczeństwo. Nieciężko się domyśleć, czemu akurat ten znak został uznany za najbardziej odpowiedni oraz najlepiej opisujący odczucia Japończyków. W świetle ataków terrorystycznych, wojny na Ukrainie czy generalnego niepokoju na świecie, w Kraju Kwitnącej Wiśni nie doszło do bardzo groźnych zamieszek. Ciekawe, jakie słowo roku zostałoby wybrane przez Polaków, gdyby takie wybory miały miejsce.


Nuriko

Tagi:  

Komentarze z Facebooka

Zostaw odpowiedź

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Uzupełnij Captchę: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Używamy wtyczki Akismet by walczyć ze spamem. Wysyłając komentarz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Dowiedz się więcej.